Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Protsessorid

X

Arvuti protsessorid

Arvutile protsessori ostmisel on vaja arvestada paljude detailidega. Turul pakutakse neid laias valikus. Arvuti ostmisel valitakse kõigepealt protsessor, kuna just sellest sõltub arvuti töövõime ja jõudlus.

Toodete põhikarakteristikud

Sageli küsitakse, kuidas valida õigesti, et saada tõeliselt kvaliteetne ja töökindel toode. Sõltub sellest, mis eesmärgil ja mis ülesannete täitmiseks on toodet vaja. Tähtis on pöörata tähelepanu tuuma funktsionaalsusele. Seda komponenti iseloomustavad järgmised parameetrid: tehnoloogiline protsess, struktuur, sagedus, ühilduvus, voolutarve ja soojuseraldus.

Taktsageduseks nimetatakse suurust, mis näitab, mitu toimingut suudab arvuti teatud aja jooksul teha. See mõjutab toote töövõimet ja funktsionaalsust. Võrrelda saab ainult tootja ühe tootesarja tooteid.

Kogu tehnika valmistatakse spetsiaalse markeeringuga, mis annab aimu arhitektuurist ja karakteristikutest. Kui täpsem olla, peetakse sõna arhitektuur all silmas juhiste komplekti, mis lisatakse mitte ühele mudelile, vaid tervele mikrokiipide perekonnale. On oma nimed, oma kood, mis võimaldavad teada saada, millal mudel välja lasti ja kuidas toimib.

Mikrosüsteemide valmistamisel kasutatakse fotolitograafia meetodit, mis kujutab endast pooljuhtide ja isolaatorite eriliste vahenditega ränisubstraadile kandmist, mis kokku moodustavad toote põhja. Resolutsioon määrab toote tehnoloogilise liigi. Mõõdetakse tavaliselt nanomeetrites: 130 nm, 45 nm jne. Mida kõrgem on näitaja, seda suuremad substraadile mahutatavad struktuurid ja suurem voolutarve.

Protsessorite peamised eriliigid

Ostmisel tuleb arvestada selliste asjadega nagu tootja bränd, tehnilised karakteristikud, markeering ja disain, liidese tüüp, võimsus, mitu tuuma, mälu, voolutarve, jahutussüsteem ja muud lisafunktsioonid. Kaaluda tasub järgmisi brände:

Intel Kuulub kõrgema hinnatasemega toodete rühma, paistavad silma tehnoloogiliste eelistega. Funktsioneerivad suurepäraselt ja on mõeldud tööks nimirežiimil. On olemas nii sisseehitatud graafilise põhjaga kui ilma selleta. Intel Celeron G3900 erim G3920 võetakse kasutusele aktiivseks kasutuseks, olemas võimas sisseehitatud graafikatuum, nõuab sobivat emaplaati. Esile võib tõsta populaarseid sarju Haswell, Broadwell ja Skylake.

AMD Mudeleid АМ1 kasutatakse nõrkades ja tagasihoidliku voolutarbimisega toodetes. Tüüpi АМ3+ loetakse universaalseks ja need ühilduvad peaaegu kõigi seadmetega. FM2/FM2+ korreleerub Athlon X2/X4-ga, mis on saadaval kõigile taskukohase hinnaga. Inteliga võrreldes toetab vanu platvorme. Esindatud nimedega Richard ja Vishera.

See süsteemi osa monteeritakse plaadi eraldi osale, mida nimetatakse ka socketiks. Tootjatel võib kohata üle 30 toote eriliigi. Kui liides ja emaplaat ei lange ühte, on töö võimatu. Inteli tooted ühilduvad socketite mudelitega 1150, 1151 ja 2011-3.

Kuumenemist töö ajal nimetatakse ka hajuvaks soojusvõimsuseks. Mõned ostjad soetavad arvuti spetsiaalselt mängimiseks. Sobivad kõigile Windowsi operatsioonisüsteemidele. Ressursimahukate mängude allalaadimiseks tasub soetada vastav videokaart. Väikeste mängukeste tarvis sobivad tavagraafikaga seadmed, suuremate jaoks tuleb kaaluda integreeritud graafikaga toote soetamist.

Nendeks eesmärkideks tuleb soetada 4-tuumaline süsteem. Parem on kasutada 4-tuumalist AMD protsessorit kui 2-tuumalist Inteli. Siiski peetakse mõlemaid seadmeid töökindlateks, kuna nende monitorid ja kõvakettad naljalt ei purune. Kui kasutada kastventilaatorit, teenib seade teid kaua.

Vaata lisaks -

i3, i5, i7, i9 protsessorid