Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Videokaardid

X

Videokaardid (Graafikakaardid)

Kõigis süle- ja lauaarvutites on videokaart (graafikakaart), mis kannab hoolt pildi näitamise eest. See näeb välja nagu trükkplaat ja on paigaldatud laienduspessa. Esineb ka eraldi kiibina või kiibistiku põhjasilla osana.

Videokaartide (graafikakaardite) variandid - Graafikakaardid sülearvutile ja lauaarvutile

Kõik mis tahes tüüpi seadmed saab jagada mitmeks.

Harilikud. Neid nimetatakse büroomudeliteks. Need sobivad kõigile ülejäänud tüüpidele ja on mõeldud igapäevaseks tavakasutuseks.

Mänguritele. Need on spetsiaalsed hardcore-mänguritele mõeldud tõhustatud seadmed. Toote kvaliteeti võib näha mängimise ajal ning piltide jms vaatamisel. Kaardi parendatud versioonile lisaks vajab arvuti ka täiustatumat protsessi ja suurt mälumahtu 4GB, 6GB8GB, 16GB, 32GB

Professionaalsed. Kasutatakse kvaliteetse graafikaga arvutites ja tööks spetsiaalsete programmidega. Neid kasutavad sageli foto- ja videokunstnikud. Paistavad silma mitte ainult kõrge kvaliteedi, vaid ka kõrge hinna poolest.

Kaevandamiseks. See on teatud tüüpi, kaardil põhinev sissetulek. Tegevuse käigus saab kasutaja krüptovaluutat, mis on võrdväärne tavalise rahaga. Ainus erinevus on selles, et raha on hoiul veebirahakotis. Selliseks tegevuseks on vaja korralikku ja kestvat kaarti, kuna arvuti peab töötlema suurt infohulka.

Veel on olemas integreeritud ja diskreetsed nvidia geforce ja amd radeon graafikakaardid. Esimesed on kompaksed ja integreeritakse emaplaadi kiibistikku või keskprotsessorisse. Oma mälu neile ei ole – tööks kasutavad nad operatiivmälu. See detail paigaldatakse sageli arvutil põhinevatesse kodukinodesse, sülearvutitesse ja e-lugeritesse. Peamised eelised on hind, kompaktsus, väike voolutarve, kontoriprogrammide madal jõudlus ja vaikne töö.

Kui aga töötada tuleb 3D graafikaga, jääb sellest seadmest väheks. Pildi kvaliteet võib mõnel juhul halveneda. Kui süsteem puruneb või lihtsalt rivist välja läheb, tuleb kasutajal välja vahetada mitte videokaart, vaid terve emaplaat.

Nõuanded õigeks valikuks

Et valida seade, mille nõuetekohases töös saate kindel olla, tuleb kõigepealt vastata kahele küsimusele – kus hakkate seda kasutama ja milleks. Kui vajate seda tööks, sobib tavaline eriliste viguriteta, tavakiiruse ja soodsa hinnaga kaart. Kui on soov töötada fotode ja videotega või profi tasemel mängida, siis tõhustatud mudelita hakkama ei saa.

Soovitav on vaadata ka mälu tüüpi. Neid on mitu – GDDR2, GDDR3, GDDR4 ja GDDR5 mälu. Peamine erinevus on võimsuses. Mida väiksem number, seda rohkem normaalselt kasutatavaid programme ja mänge suudab videokaart üles laadida.

Viimane tüüp on kõige kiirem ja kasutusel kuni 5 GHz sagedusega hi-end klassi kaartides. Neid saab paigaldada kõigile emaplaatidele sõltumata operatiivmälu liigist.


Kõik brändid

Asus, Dell, Fujitsu, Gigabyte, Lenovo, Msi, AMD, EVGA, Gainward, Inno3d, Matrox, Palit, Powercolor, Sapphire