Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Tahvelarvutid

X

TAHVELARVUTID

Tahvelarvutite liigid

Tehnika on astunud suure sammu edasi ja mõned selle võimalused ei taha enam pähe mahtuda. Tänapäeval lasevad tootjad välja hulgaliselt tahvelarvuteid, mis erinevad üksteisest mitte ainult väliste, vaid ka sisemiste karakteristikute poolest. Neid vidinaid saab eristada järgmiselt:

Odavad. Sellised mudelid ei eelda kallist ekraani ja ülitundlikku juhtpaneeli. Need erinevad kvaliteedi poolest veidi kallitest, kuid täidavad täiesti hästi oma otstarvet, võimaldavad ühendada kõrvaklappe ja teisi lisaseadmeid. Enamusel juhtudest töötavad Androidil. Operatsioonisüsteem on nii lihtne, et sellega tuleb toime isegi laps.

Windowsil. Arvutid töötavad sellisel süsteemil juba pikemat aega ja ka tahvelarvuti pole erand. Paljud peavad seda täiuslikuks ja kõigist kõige mugavamaks. Sellele lisaks on selline variant usaldusväärsem ning selle uuesti installeerimine ja uuendamine ei valmista raskusi. Selliste vidinate minimaalne mälu on 16 GB, mis võimaldab vajalikul määral informatsiooni mahutada.

С 4G. Selle funktsiooniga varustatakse enamus nutitelefone ja portatiivseid arvuteid. Funktsioon on loodud interneti püüdmise võimaluseks väljaspool kodu või WiFi levipiirkonda.

Transformerid. Multifunktsionaalsed mugavad lõikelauad. Neid saab kasutada sülearvutina, tavaliselt koos eemaldatava ja pööratava klaviatuuriga. Neil on mugav töötada tudengitel, kontoritöötajatel ja liikuva tööga inimestel. Standardse 10” ekraaniga, aga on ka suuremaid mudeleid.

Soovitused õige valiku langetamiseks

Igasuguse tehnika ostmisele tuleb läheneda erilise vastutustundega. Isegi soodustooted ei ole odavad. Enne valiku tegemist peab olema vastus kahele küsimusele – mis eesmärgil hakkate seadet kasutama ja kui suure summa planeerite kulutada. Minimaalse liidesega tehnikaga mõistagi väga eriplaanilisi töid teha ei saa. Tähtis on kindlaks määrata kuvari vajalikud mõõdud ja kuvasuhe. Mudelid erinevad üksteisest just diagonaali poolest. Töö tegemiseks, muidugi kui tegu pole kujundustööga, sobib väike ekraan. Filmide vaatamiseks või mängimiseks on suur mugavam.

Toote maatriks – see on see, millest otseselt sõltub värviedastus ja pildi teravus. Pilt moondub harilikult teatud nurga all. IPS maatriks tuleb ülesandega toime teistest paremini. Korpuse materjal peab olema üheaegselt nii tugev kui kerge. Soovitav on valida seade aku mahutavusega vähemalt 4000 A. Ideaalne on 8 tundi tööd ilma laadimata. Korralik tehnika võimaldab 5 tundi kasutada sotsiaalvõrgustikke, vaadata videoid ja mängida. Tahvelarvuti võimas protsessor kiiremini informatsiooni töödelda ja laadida alla kõrge resolutsiooniga keerulisi mänge. Ja mõistagi ei ole soovitav osta minimaalse mälumahuga toodet, kuna vaid harvadel juhtudel on võimalik paigaldada täiendavaid mälukaarte. Neile, kellele on kaamera oluline – hea kvaliteedi tagavad ainult kallid tooted, näiteks Samsung või Lenovo. Soovitavalt võiks seadmel olla lisalpesad kõrvaklappide ja muude juhtmete jaoks, võimalus ühendada arvuti ja teleriga ning kindlasti ka juhtmeta ühenduse võimalus.