Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

USB mälupulgad

X

USB MÄLUPULGAD

USB mälupulga valimisel ja ostmisel tuleb arvesse võtta kõiki karakteristikuid. Tootevalik turul on väga lai, värvivalik alates heledatest ja lõpetades tumedate toonidega ning samuti on neid valida erineva disaini ja kujundusega.

Kuidas ostes õigesti valida

Kuidas valida tõeliselt kvaliteetne ja kauakestev toode? Seda küsivad ostjad tihti. Esmajoones tasuks tähelepanu pöörata mahutavusele, mis võib olla 1-256 GB. Muusika, dokumentide ja teiste mahult väikeste failide säilitamiseks ja vahetamiseks piisab 8 või 16 GB seadmest. Fotode ja filmide kvaliteetseks säilitamiseks tasub soetada suurema mahutavusega mäluseade.

Suurt rolli mängivad liides ja pistik. Harilikult kasutatakse kõigile tuntud pistikut. Sobivad kasutamiseks arvutiga. Tahvelarvutite ja mobiiltelefonide jaoks jääb selline tüüp suureks. Seda sorti toodete jaoks läheb käiku micro USB. Täna on kasutusel ka type C, mida loetakse universaalseks ja on täismõõdulisest pistikust veidi väiksem.

Sülearvutite tarbeks kasutatakse standardseid mälupulki liidesega 3.0 või 3.1, mis rõõmustavad kvaliteetse töö ja suure andmeedastuskiirusega. Saab spetsiaalse adapteri abil ühendada telefoni või tahvliga. Lightning-liides sobib Apple´ile ja ei ühildu tavalise lauaarvutiga. Selliste toodete hind on üsna kõrge. Võimaldab laiendada iPhone´i ja iPad´i sisseehitatud mahutavust.

USB mälupulga põhiliigid ja nende karakteristikud

Tootjad pakuvad erineva suurusega tooteid. Arvutis kasutamiseks ei pea tingimata valima vähe ruumi võtvat miniatuurset seadet. See ei anna erilisi eeliseid, küll aga võib plusse maha võtta. Aga kui seadet tuleb sageli ühest kohast teise toimetada, tasub siiski eelistada ruumisäästlikke väikesi mäluseadmeid.

Valida võib metallkorpuses mälupulga ja selle võtmekimbu külge riputada. Selliseid tooteid nimetatakse ka võtmehoidjateks. Nii on kaotamise tõenäosus väiksem. Taskus hoidmiseks võib valida plastist mudeli, mis ei kriimusta teisi taskus olevaid asju.