Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Arvutikorpused

X

ARVUTIKORPUSED

Kõigi arvutite üheks osaks on korpus. Seda on vaja mitte ainult kõigile detailidele ilusaks ümbriseks, vaid sellel on täita ka oluline funktsioon – kindlustada kogu seadme majutamine ja jäik fikseerimine. Selle kaudu juhitakse elektritoide ja see kaitseb õrnu elemente välistegurite eest. Lauaarvuti seda detaili nimetatakse ka süsteemiplokiks. Sellesse paigutatakse emaplaat, protsessor ja jahutussüsteemi komponendid, RAM, HDD, SSD, klaviatuuri ja hiire liidesed.

Korpuste liigid

Lauaarvuti süsteemiplokid jagunevad mitme klassifikatsiooni ja erinevate karakteristikute põhjal. Riistvaraspetsialistid eristavad neid esmalt otstarbe ja neile pandud ülesannete järgi. Eristatakse järgmisi tootestandardeid – АТ, АТХ, micro ATX ja Rack. Meistrite ja innukate kasutajate seas on populaarsed АТХ korpused, kuna need mahutavad uue põlvkonna emaplaate. Neid iseloomustab lihtne ja kiire juurdepääs arvuti komponentidele. Toote sisse monteeritakse ajakohastatud ventilatsiooniseade. Kontrollida saab elektritarbimist.

Mini-ATX kuulub väikesemõõduliste korpuste hulka. See mudel sobib töölähetusel viibijatele, kuid sellistes korpustes on vähe detaile ja seadme võimsus selle arvelt väiksem. АТ korpused on kõvasti vananenud ja tänapäeva kasutajad neid praktiliselt ei kasuta.

Otstarbe järgi jagunevad kõik korpused kaheks.

Tavalised. Korpuste valmistamiseks kasutatakse kõige lihtsamaid metalle. Neis on tarvikute jaoks vähem väljundeid ja arvuti komponentide jaoks vähem avasid. Sageli on toiteplokk sisse ehitatud, kuid see on sageli väikese võimsusega.

Mänguritele. Süsteemi kiireks jahutamiseks valmistatakse tihti alumiiniumist. Selles on teiste elementide tarvis lisapesad. Võivad olla uksekesega protsesside jälgimiseks, kiireks juurdepääsuks «siseelunditele», aga ka lihtsalt dekoratiivsel eesmärgil. Lähevad sageli tehasest välja ilma toiteplokita, et ostja saaks selle vajaliku võimsuse järgi ise valida.

Väliste tunnuste järgi jagunevad korpused horisontaalseteks, vertikaalseteks ja püstik-tüüpi korpusteks. Traditsiooniliseks ja kõige levinumaks peetakse vertikaalset tüüpi varianti. Selle valivad paljud ostjad seepärast, et seda on kerge parandada, sisemuses olevatele elementidele on lihtne juurde pääseda ning see paigaldatakse põrandale, kuigi võib paigutada ka lauale. Horisontaalne mudel paigutatakse ainult lauale. Ruumi kokkuhoiuks võib selle peale asetada klaviatuuri või kerge monitori. Sellise seadme remont on aga kallis ja komplitseeritud.