Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Emaplaadid

X

Emaplaadid arvutile

Emaplaadi valimisse tuleb suhtuda täie tõsidusega, kuna see detail ühendab kõik arvuti seadmed kokku ning mõjutab selle vastupidavust ja korrasolekut. Seejuures peab see seade võimaldama vabalt ühendada teisi seadmeid, mis tõstavad tulevikus arvuti jõudlust.

Parimad tootjad on ASUS ja MSI. Esimene on populaarsem, kuid kallis, teine alternatiivne ja soodsam lahendus. Seepärast on oluline enne ostu läbi mõelda, millise sagedusega on seadet kavas kasutada ja ka põhinõudmised.

Millised emaplaatide liigid on turul esindatud

Arvutite jõudluse tõstmiseks ja suurema hulga klientide rahuldamiseks töötavad tootjad regulaarselt välja uusi täiustatud mudeleid. Seepärast saab eraldi välja tuua järgmised seadmete liigid.

Emaplaadid mänguritele võimaldavad luua mitmest adapterist koosneva suure võimsusega alamsüsteemi. Sellised tooted koosnevad harilikult mitmest mikroskeemist, mis kaitsevad arvutit viiruste rünnakute eest. Emaplaate mänguritele iseloomustab lisaportide olemasolu valgustuse ning vedeljahutussüsteemi või ventilaatori ühendamiseks.

Tavalised emaplaadid, mille eripäraks on demokraatlik hind. Neil on keskmise võimsusega radiaator ja standardne arv pesi audio, võrgukaartide, kontrollerite ja teiste elementide ühendamiseks. Mõned mudelid on müügil sisseehitatud videokaardiga.

Emaplaadid kaevandamiseks tekkisid koos suure nõudlusega krüptovaluuta järele. Nende peamisteks eripäradeks on PCI-E väljundite paigutus, võimalus funktsioneerida kahetuumaliste protsessoritega, liigsete «aksessuaaride» puudumine ja adekvaatne hind. Enamus neist on toiteplokiga ühendamiseks varustatud täiendavate pesadega.

Seda laadi toodete valikul saab põhikriteeriumiks tarvikute liik. Lihtkasutuse jaoks ei tasu suure funktsionaaliga mudeli eest üle maksta.


Kuidas valida emaplaati

Arvuti ehituses võhikud komistavad emaplaadi ostmisel tervele reale keerukustele. Spetsialistid soovitavad tähelepanu pöörata reale kriteeriumidele, mis aitavad valikut lihtsustada

Esmalt tuleb kindlaks teha kujutegur, mis võimaldab tulevikus ära hoida palju probleeme. Tänapäeval on üks populaarsemaid ATX-emaplaat ja selle minivariant Micro ATX. See kriteerium määrab ära süsteemi edasise laiendamise võimaluse. Micro ATX emaplaadil on videokaartide jaoks vähem laienduspesi, kuid on analoogidega võrreldes soodsama hinnaga ning kasutusel kontori- ja kodusüsteemide puhul. ATX-emaplaadid on suuremad ega pruugi seetõttu süsteemiploki korpusesse sobida.

Veel üheks kriteeriumiks on liidese valik. See vastutab protsessori ja emaplaadi ühilduvuse eest. Liideste täielik loetelu on üleval tootja ametlikul kodulehel.

Kiibistik on ühenduslüli süsteemi normaalsel suhtlemisel., mille võimalustega tuleb arvestada põhjasilla valikul. Mõned üksikud mudelid on mõeldud mänguritele ja toetavad 42-line videoadaptereid, teised on piiratuma funktsionaaliga.

Vähetähtis pole ka pistiku- ja laienduspesade hulk. Pöörake tähelepanu operatiivmälu tüübile. Täiendavate USB-pesade olemasolu teeb arvuti kasutamise mugavamaks, kuna neisse ühendatakse tavaliselt hiir, kõlarid, klaviatuur, printer ja teised seadmed. Audiopesi võiks olla kolm või kuus. Tavakasutuseks piisab täiesti esimesest variandist.