Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

SSD

X

SSD-kettad: funktsioonid ja otstarve

SSD-mäluseade kujutab endast spetsiaalset seadet lauaarvutile või sülearvutile, mis täidab kõikvõimalike failide hoidla rolli. See element funktsioneerib mälu mikroskeemide baasil. Teisisõnu võib SSD-ketast nimetada mälupulgaks, mis suudab salvestada faile, mille hulk ja kaal võivad küündida ühe terabaidini.

Paljud potentsiaalsed ostjad ajavad sageli segamini selle mäluseadme ja kõvaketta. Tegelikult on neil seadmetel vahe. Kõvaketast iseloomustavad väiksem jõudlus ja ebamugavam töötamise kui isegi kõige standardsemal SSD-l. Sellistele mäluseadmetele on eelkõige omane väiksem müratase. Samuti ei vibreeri need nii tugevasti, luues kasutajale maksimaalselt mugavad tingimused.

Erinevalt standardsetest kõvaketastest iseloomustab SSD-mäluseadmeid väiksem elektritarbimine, millega need toovad süvearvutite omanikele suurt kasu. Seda formaati hoidla kasutamisel peab seade mitu korda kauem vastu.

Tänapäeva tootjad valmistavad neid üsna laias valikus. Nii puututab eriti palju erinevusi nende liidest. Täna pakutakse potentsiaalsetele ostjatele piisavalt laia valikut selliseid seadmeid järgmiste liidestega:

PCI Express 2.0 x4, PCI Express 3.0 x4, SATA III, mSATA, PATA, M.2, Apple

Igal ülalloetletud tüüpi liidesel on nii eeliseid kui puudusi. Seepärast tuleb enne soetamist orienteeruda nende eripärades ja valida just enda arvuti jaoks optimaalne variant.


Milline SSD ketas valida?

SSD-de liikide erinevuse määrab ära ka mälu maht failide salvestamiseks. Seda tüüpi mäluseadmed edestavad nende näitajate poolest igal juhul traditsioonilisi kõvakettaid. Selle põhimõtte kohaselt jagunevad need paljudeks liikideks. Nende seast võib leida üsna lihtsaid variante, mille mälumaht on kuni 60 GB. Parema kvaliteedi ja jõudlusega on standardsemad 240-256 GB mudelid. Suurema jõudlusega ja võimsatele arvutitele töötatakse välja variatsioone, mis suudavad mahutada üle 512 GB faile. 

Oma ehituselt jagunevad SSD-hoidlad kaheks kategooriaks.

Sisemine mäluseade. Enim levinud SSD-mäluseadmete liik, mis integreeritakse sülearvuti korpusesse või süsteemiplokki. Toodetakse standardsete gabariitidega ning sobivad seepärast valdava enamuse tootjate arvutitehnikale.

Sisemised mäluseadmed on nõutumad ja populaarsemad kui välised, mis tuleb arvutiga ühendada USB 2.0, USB 3.0, eSATA või muud tüüpi liidese kaudu. Arvestades välise mäluseadme haprust ja vastuvõtlikkust mehaanilistele mõjutustele nõuab see üsna keerukaid hoiutingimusi. Need on keskmise või madala tõhususega, kuid optimaalne variant arvutitehnika vananenud mudelite puhul.