Ostukorv, 0.00 €0
Hind kokku koos KM: 0.00 €

Televiisorid

 

Täida ainult üks vorm! 

 Meie saadame teie päringu kõigile liisingufirmadele ja pakume teile kõige paremat varianti!

 

 

 


 

X

TELEVIISORID

 Teleri valikut mõjutavad karakteristikud

Progress hiilib iga aastaga üha enam ja enam tarbijate kodudesse, täites eluasemed moodsa tehnikaga, mis muudab puhkamise mugavamaks. Telerid on tehnika, mis kuulub tänapäeval igaühe ellu. Statistiliselt veedab inimene keskmiselt 70% vabast ajast teleri ees filme, sarju ja saateid vaadates – see on üks peamisi elu mitmekesistamise allikaid. Telerist parima efekti saamiseks on tähtis selle vastavus praegusaja nõudmistele.

Suured tootjad nagu LG, Samsung, Philips ja Sony püüavad ajaga sammu pidada, täiustades oma tooteid ja lisades neile erinevaid funktsioone. Selle progressi käigus tarbija lihtsalt enam ei jõua kõiki uuendusi jälgida, mis teeb valiku langetamise keeruliseks. Ostja ette kerkib küsimus, kuidas soetada mudelite arvukast valikust endale funktsionaalne paljude karakteristikutega seade.

LCD-telerite klassifikatsioon on üpris keeruline. Üksikasjadesse süvenemiseks tuleb teada tehnoloogiaid, standardeid, sagedusi, kood jne, mis ei ole tavainimese jaoks lihtne. Tegelikult polegi see vajalik – las sellele mõtlevad arendajad.

Kasutajal on oluline orienteeruda mõnedes endale vajalikes parameetrites. Vaatleme lähemalt neist peamisi.

Välised erinevused

Mõned arenevad ettevõtted on välja lasknud OLED-ekraaniga mudelid, mis kujutavad endast nõgusa kuju maatriksit, mis aitab süžeesse sukelduda ja loob põneva disainilaheduse. Tänu sellisele ekraanile saab sukelduda sügavamale ekraanil toimuva detailidesse. Puuduseks on vaatenurga halvenemine, seepärast ei tohi vaatekoht olla üle 35 kraadi keskmest kõrval, mis ei ole väga mugav.

Samuti on olemas teisi väliseid eripärasid, mille igaüks valib oma eelistuste järgi – värv ja konstruktsiooni disain on juba tarbija individuaalsed nõuded.

Kujutise tekitamise tehnoloogiad

LED-telerid – LED-tagantvalgustusega LCD-paneel. Valgusdioodid paiknevad mööda paneeli servi (Edge led) või kristallide taga (Direct led), valgustavad tagant LCD maatriksit, mis reguleerib valguse taset ja moodustab ekraanile kujutise. Must värv muutub seejuures halliks.

OLED-telerid töötavad teisiti. Taustvalgustust ei ole siin tänu täiustatud valgusdioodidele tarvis. Eraldi kiirgavad pikslid toodavad peeni värvinüansse, ka sügavat musta värvi, mis on kaalukas tegur, et tagada pildi parem kvaliteet. Taju tasandil edestab OLED-ekraan LED-i selle ühe väärtusliku omadusega – võimega näidata täiesti musta värvi, kuid see tehnoloogia maksab palju, kuigi püsib kindlalt turul ja võimalik, et tõrjub lähiaastatel LCD/LED-telerid kõrvale.

Samuti on tähtis pöörata tähelepanu veel ühele uuele, Ambilight taustvalgustusega tehnoloogiale. Sellel juhul valgustuvad tänu taustvalgustusele seinad teleri ümber ja kujutis suureneb visuaalselt.

Ekraani resolutsioon – see on kujutist moodustavate punktide arv, millest sõltub detailide teravus ehk pildi kvaliteet.

Ekraani resolutsiooni variandid:

kõrge resolutsioon – HD;

ülikõrge resolutsioon – Full HD.

Terava pildiga Full HD jagunevad omakorda:

4K (3840×2160 pikslit);

8K (7680×4320 pikslit).

43-tolliste ja suuremate diagonaalide puhul on oluline ekraani kõrge resolutsioon (Full HD formaat), mis parandab pildi kvaliteeti.

See on uus ajastu televisioonis ja pärast sellise teravama kujutisega teleri soetamist võite kindlad olla, et käite ajaga kaasas, filmide ja saadete vaatamine aga on küllastunud kirgastest värvidest.

Funktsionaalsed erisused jagunevad 3 rühma 3:

Smart-TV toega. Need WiFi mooduliga mudelid toetavad pääsu internetti, sisseehitatud brauser laiendab perspektiive Apple TV ühendamiseks ja uute MEGOGO tehnoloogiate kaudu filmide vaatamiseks kõrge HD kvaliteediga.

3D toega mudelid. Muudab kujutise ruumiliseks.

Universaalsed. Kõigi ülalloetletud funktsioonide toega.

Välja peab tooma veel mõned üksikajad, millele tasub teleri valimisel tähelepanu pöörata.

32-42-tollise ekraanidiagonaaliga teleri optimaalne paigalduskaugus on 2,5-3 meetrit – sel juhul ei kaota pilt kvaliteedis.

HDMI ja USB pistikud võimaldavad ühendada seadmeid lemmikfotode ja teiste failide vaatamiseks suurelt terava ja loomuliku pildiga ekraanilt. Sisseehitatud TV tuuner diapasoonidega DVB-C, DVB-S2 ja DVB-T2 laiendab ligipääsu digitelevisiooni vaatamisele ja ei too edaspidi kaasa lisakulutusi.

Tänapäevaste teabeedastusallikate paneeli värskendamiseks, mis mõjutab ekraanipildi teravust, on vastuvõetav sagedus 100 Hz. Teleri paksus sõltub taustvalgustusest. On õhemaid külgvalgustusega mudeleid, mis sobivad paigaldamiseks seinale ja gabariitseid tagantvalgustusega mudeleid. Automaatse väljalülituse taimer võib olla vajalik neile, kellele meeldib öösel televiisorit vaadata.

Enne televiisori ostmist on tähtis võrrelda erinevate mudelite hindu, ülalloetletud tegureid analüüsida ja peatada pilk sellel mudelil, mis vastab kõige paremini teie nõudmistele ja vajadustele.

Vajadusel konsulteerige meie spetsialistidega sales@datagate.ee